ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

ПАМІР

Памір — гірська система в Середній Азії, головним чином в Таджи­кистані (Горний Бадахшан); східна і південна частини — у межах Китаю і Афганістану. Вища точка — вершина Конгур на Кашгарському хребті, на сході Паміру (7719 м). Західний Памір розчленований глибокими уще­линами річок. Східний Памір має згладжений рельєф; плоскі днища долин і улоговин — на висоті 3500—4500 м, хребти досягають 6000 м і більше. Площа зледеніння (у межах Таджикистану) понад 7500 км2, най­більші льодовики: Федченко і Грум-Гржимайло. У Східному Памірі пере­важають високогірні пустелі, в Західному Памірі — ділянки степів, по долинах річок — деревна рослинність. Відгінне тваринництво.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.