ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

ПІРЕНЕЇ

Піренеї (ісп. Pirineos, франц. Pyrenees) — гірська система в Іспанії, Франції і Андоррі, між Біскайською затокою і Середземним морем. Дов­жина 450 км, висота до 3404 м (пік Ането). На заході розвинені вапняки, карст; у центрі — переважно кристалічні породи, альпійські форми ре­льєфу, льодовики (площа бл. 40 км2); на сході хребти знижуються, чергу­ючись з міжгірськими западинами. У нижніх частинах схилів є зарості середземноморських чагарників, до 1800—2100 м переважають ліси, вище — чагарники і луги. Родовища бокситів, залізної руди. Важливий кліматоділ (на півночі від Піренеїв — територія з помірним кліматом, на півдні — із субтропічним).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.