ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

АМУР

Амур (монг. Хара-Мурен, кит. Хейлунцзян) — річка на Далекому Сході. Утворюється злиттям річок Шилка і Аргунь. Впадає в Амурський лиман Охотського моря. Довжина 2824 км, від початку Аргуні (Хайлар) — 4440 км, плоша басейну 1855 тис. км2. Велика частина басейну знаходиться на території Російської Федерації. Живлення здійснюється переважно за рахунок літньо-осінніх мусонних дощів. Середні витрати води 10 900 м3/с (найбільший 40 000 м3/с влітку під час паводку). Характерні повені. Головні притоки: Зея, Бурея, Амгунь — ліворуч, Сунгарі, Уссурі — праворуч. Судноплавна. На Амурі розта­шовані міста Благовєщенськ, Хабаровськ, Комсомольськ-на-Амурі, Ніколаєвськ-на-Амурі. Рибальство. По Амуру проходить частину кор­дону Російської Федерації з Китаєм.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.