ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

БРАХМАПУТРА

Брахмапутра (Брамапутра) — річка в Китаї, Індії, Бангладеш, на окремих ділянках називається Мацанг, Цангпо (у Тибеті), Діханг (у місці прориву Брахмапутри через Гімалаї), Джамуна (у Бангладеш). Довжина 2900 км, площа басейну 935 тис. км2 (до злиття з Гангом і Мегхною 506 тис. км2). Протікає вздовж південного краю Тибетського нагір'я, через Гімалаї; у низов'ях — по Гангській рівнині. Впадає в Бенгальську затоку, утворюючи разом з Гангом і Мегхною загальну дельту (понад 80 тис. км2). Середні ви­трати води 12 тис. м3/с. Максимальний стік влітку; бувають повені. Судно­плавна на 1290 км від гирла (у Тибеті — на окремих ділянках).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.