ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

ТИГР

Тигр — річка в Туреччині та Іраку (частково протікає вздовж кордону цих країн з Сирією). Довжина 1850 км, площа басейну 375 тис. км2. Починається на Вірменському нагір'ї, перетинає плато Джезіре і Месо­потамську низовину. Зливаючись з р. Євфрат, утворює р. Шатт-ель-Араб, що впадає у Перську затоку. Середні витрати води біля Багдада бл. 1240 м3/с, нижче значна частина води розбирається на зрошування. Судноплавна до Багдада, під час повені (взимку і навесні) — до Мосула. Межиріччя Тигру і Євфрату — один з найдавніших центрів цивілізації.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.