ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

ОБ

Об — річка в Західному Сибіру. Утворюється злиттям Катуні і Бії на Алтаї. Впадає в Обську губу Карського моря, утворюючи дельту (площа понад 4 тис. км2). Довжина 3650 км (від початку Іртиша — 5410 км), площа басейну 2990 тис. км2. Усереднійі нижній течіях типово рівнинна річка. Повінь з квітня до липня у верхів'ях і до вересня — в низов'ях. Середні витрати води 12 700 м3/с; найбільші — 42 800 м3/с. Головні при­токи: Васюган, Великий Юган, Іртиш, Північна Сосьва — ліворуч, Чумиш, Томь, Чулим, Кеть, Тим, Вах — праворуч. Розвинене рибальство.

Судноплавна. Новосибірська ГЕС. На Обі знаходяться міста Барнаул, Новосибірськ, Нижньовартовськ, Сургут, Салехард. Юганський запо­відник.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.