ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

ЄНІСЕЙ

Єнісей — річка в Сибіру. Утворюється злиттям Великого (Бій-Хем) і Малого (Ка-Хем) Єнісею біля м. Кизил. Довжина 3487 км (від початку Малого Єнісею 4102 км), площа басейну 2580 тис. км2. Протікає по Тувінській улоговині, де називається Верхнім Єнісеєм (або Улуг-Хем), а потім прорізає гірську систему Західного Саяну, Мінусинську улогови­ну, тече вздовж кордону Західного і Східного Сибіру. Впадає в Єнісейсь­ку затоку Карського моря. Найбільш багатоводна річка Російської Фе­дерації, середні витрати води 19 800 м3/с. Головні притоки — Ангара, Підкаменна Тунгуска, Нижня Тунгуска. На Єнісеї знаходяться Красно­ярська та Саяно-Шушенська ГЕС. Регулярне судноплавство від Саяногорська; морські судна підіймаються до Ігарки. Рибальство (головним чином у низов'ях). На Єнісеї знаходяться міста Мінусинськ, Красно­ярськ, Єнісейськ, Ігарка, Дудинка.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.