Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Материки - Географія материків і океанів
Заповідники і національні парки Індії - Євразія
ПІВНІЧНА ІНДІЯ

Національний парк Корбетт (Уттар-Прадеш)

Передгір’я Гімалаїв в околицях Дікала; солончакові ліси і рівнини. Фауна: тигри, слони, леопарди, ведмідь-губач, олені (аксис, мунтжак, замбар), горал, кабан, смугаста гієна, дикобраз, летючі білки, крокодили, пітон, павич, птах-носоріг та інші різноманітні птахи.

Національний парк Дадва (Уттар-Прадеш)

Кордон з Непалом. Тут водяться тигри, ведмеді-губачи і пантери.

Національний парк «Квіткова долина» (Уттар-Прадеш)

Підчас цвітіння цей «сад на даху світу», піднесений на висоту 3500 м, вражає буйним різноцвіттям. Місцеположення: 44 км від Бадрінатха.

Національний парк Саріска (Раджастхаи)

Бл. 200 км від Делі. Ліс і відкриті рівнини. Самбар (найбільший з індійських оленів), четал (плямистий олень), нільгау (індійська антилопа), чорний олень, леопард, тигр.

Рантхамбхор (Саваї-Мадхопур — Раджастхан)

Горбисті ліси, рівнини і озера. Самбар, чинкара (індійська газель), тигр, ведмідь-губач, крокодили і перелітні водоплавні птахи.

Національний парк Бандавгарі (Мадхья-Прадеш)

Розташований у горах Віндья. У парку різноманітна фауна, що включає пантер, самбарів і гаурів.

Національний парк Бхаратпур (пташиний заповідник Кеолоадео Гана) (Раджастхан)

Найвідоміший заповідник птахів в Індії. Тут безліч унікальних водоплавних птахів, велика кількість мігрантів з Сибіру і Китаю; журавлі, гуси, чаплі, змієлови і т.п.

Національний парк Канха (Мадхья-Прадеш)

Гірський район, покритий солончаковими лісами і трав’янистими саванами. Єдине місце, де живе барашингха (болотяне оленя); крім того, зустрічаються тигр, леопард, олені аксис, замбари, антилопа гарна, буйвол, четал, гаур (індійський бізон), мавпи і різні птахи.

Національний парк Шивпурі (Мадхья-Прадеш)

Відкриті листопадні ліси і трав’янисті савани, озеро. Фауна: гімалайський ведмідь, олені аксис і замбар, чинкара, чоусингха (чотирирога антилопа), антилопа нільгау, тигр, леопард, індійська газель, павич, водоплавні птахи.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити