ГЕОГРАФІЯ
ЗЕМЛЯ - НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ

АДСОРБЦІЯ

Адсорбція (від лат. ad на і sorbeo — поглинаю) — поглинання газів, пари або рідин поверхневим шаром твердого тіла (адсорбенту) або рідини. Адсорбенти зазвичай мають велику питому поверхню — до декількох сотень м2/г. Фізична адсорбція — результат дії диспер­сійних або електростатичних сил. Якщо адсорбція супроводжується хімічною реакцією речовини, що поглинається з адсорбентом, то вона називається хемосорбцією. У промисловості адсорбцію здійснюють в спеціальних апаратах — адсорберах; застосовують для осушення га­зів, очищення органічних рідин і води, уловлювання цінних або шкід­ливих відходів виробництва.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.