Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Материки - Географія материків і океанів
Земля - наш спільний дім
ЧЕРВОНА КНИГА

Червона книга Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів — список рідкісних і тих видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення; символічний сигнал біди, адресований урядам і громадськості окремих держав. Періодично поповнюється новими видами. Перша Червона книга опублікована в 1966 р. Видаються також національні і регіональні Червоні книги, наприклад, Червона книга України (1980, 1994, 1996 рр.).

«Грінпіс» (англ. Greenpeace — «Зелений світ») — незалежна міжнародна громадська організація, метою якої є запобігання деградації навколишнього середовища. Заснована в 1971 р. активістами з Канади і США, має відділення у 25 країнах (з 1990 р. в Москві та Києві). Головне джерело фінансування — добровільні приватні внески. «Грінпіс» бореться проти ядерних випробувань і радіаційної загрози, проти забруднення природного середовища промисловими відходами, виступає на захист тваринного світу морів тощо. Впливаючи на громадську думку, проводячи ненасильні акції протесту, « Грінпіс» домагається від урядів і промислових компаній прийняття рішень з конкретних екологічних проблем.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити