Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Економічна і соціальна географія світу
Предмет і специфіка науки
СНД

Співдружність Незалежних Держав (СНД) — міждержавне об’єднання, утворене Білорусією, Росією і Україною; в Угоді про створення СНД, підписаній 8 грудня 1991 р. в Мінську, ці держави констатували, що СРСР в умовах глибокої кризи і розпаду припиняє своє існування, заявили про прагнення розвивати співпрацю в політичній, економічній, гуманітарній, культурній та інших сферах. 21 грудня 1991 р. до Угоди приєдналися Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизія, Молдавія, Таджикистан, Туркменія, Узбекистан, що підписали спільно з Білорусією, Росією та Україною в Алма-Аті Декларацію про цілі і принципи СНД. У 1993 р. до СНД приєдналася Грузія. У 1993 р. прийнятий Статут СНД, який передбачає сфери спільної діяльності держав: забезпечення прав і свобод людини, координацію зовнішньополітичної діяльності, співпрацю у формуванні загального економічного простору, у розвитку систем транспорту і зв’язку, охороні здоров’я населення і навколишнього середовища, питання соціальної і імміграційної політики, боротьбу з організованою злочинністю, співпрацю в оборонній політиці і охороні зовнішніх кордонів.

Нарівні з дійсними членами в СНД можуть бути асоційовані члени, що беруть участь в окремих видах діяльності СНД. Деякі держави представлені на засіданнях глав держав СНД як спостерігачі. Створені органи СНД: Рада глав держав, Рада глав урядів, Рада міністрів закордонних справ, Міждержавна економічна рада, Міжпарламентська асамблея з центром в Санкт-Петербурзі тощо.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити