ГЕОГРАФІЯ
ПЛАН І КАРТА

МАСШТАБ КАРТИ

Масштаб карти буває числовим (відношення чисел або дріб, напри клад, 1 : 25 000 або 1/25000); словесним або лінійним (графічним). У наведеному прикладі одиниця довжини на карті відповідає 25 000 таких одиниць на місцевості. Це ж співвідношення може бути виражене: «1 см дорівнює 250 м» або, ще коротше: «в 1 см 250 м». У деяких країнах, що традиційно використовують неметричні міри довжини (США й інші), масштаб виражається в дюймах, футах і милях, наприклад, 1 : 63 360 або «в 1 дюймі 1 миля». Лінійний масштаб зображається у вигляді лінії з на несеними через певні інтервали поділки, напроти яких позначені відпо відні їм відстані на земній поверхні. Графічне представлення масштабу має певні переваги перед двома іншими способами його вираження. Зокрема, якщо розмір карти змінюється при копіюванні або проекції її на екран, то тільки графічний масштаб, що зазнає змін разом зі всією картою, залишається правильним. Іноді на доповнення до масштабу до вжин використовується також масштаб площ. На глобусах можуть ви користовуватися будь-які з наведених вище позначень масштабу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.