ГЕОГРАФІЯ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

НАСЕЛЕННЯ СВІТУ

СЕМІТСЬКІ МОВИ

Семітські мови — гілка афразійської, або семіто-хамітської, макросім'ї мов. Складається з груп:

1) північно-периферійної, або східної (вимерла аккадська з діалекта­ми ассирійським і вавилонським);

2) північно-центральної, або північно-західної [живі — іврит і новоарамейські діалекти, що об'єднуються під назвою ассирійської (новосирійської) мови; мертві — еблаїтська, аморейська, ханаанейська, угаритська, фінікійсько-пунічний, староєврейський і арамейські діалекти: давньоарамейський, імперський арамейський; західно-арамейські: па­льмірський, набатейський, палестинські; східно-арамейські: сирійський, або сирський, вавилоно-талмудичний, мандейський];

3) південно-центральної [арабська (з діалектами) і мальтійська];

4) південно-периферійної (живі — мехрі, шхаурі, сокотрі та інші; мертві — минейська, сабейська, катабанська);

5) ефіосемітської (живі — тигре, тиграї, або тигрінья, амхарська, аргобба та інші; мертві — геез, або ефіопська, гафат).

Три останні групи нерідко об'єднуються в одну. Найдавніші пам'ят­ки семітських мов — аккадські клинописні написи, власні імена і назви місцевостей Палестини у єгипетських написах (IIIII тис. до н. е.). Є пам'ятки писемності аккадською, староєврейською, сирійською, ефі­опською, арабською мовами. Збереглися написи угаритською, фінікій­сько-пунічною, мінейською, сабейською та іншими мовами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.