ГЕОГРАФІЯ
ПЛАН І КАРТА

ПОЛЮСИ

Полюси (лат. polus, грецьк. polos — край земної осі) — дві точки пере тину поверхні сфери з віссю її обертання. На Землі ці полюси називають ся Північним і Південним, і їм властиві географічні координати — відпо відно 90° пн. ш. і 90° пд. ш. Між полюсами на рівній відстані від них проходить екватор, широта якого відповідає 0°. Продовживши в думці площину екватора у зовнішній простір і уявивши, що небесні тіла розта шовані на поверхні уявної небесної сфери (це, безумовно, не відповідає реальності), ми отримаємо небесний екватор — лінію перетину еквато ріальної площини Землі і небесної сфери. Продовживши земну вісь до точок перетину з небесною сферою, ми отримаємо т. зв. полюси світу. На поверхні Землі існують також магнітні полюси. Ці точки не збігаються з географічними полюсами, але розташовані досить близько від них.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.