ГЕОГРАФІЯ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

АВСТРАЛІЯ І ОКЕАНІЯ

НОВА ЗЕЛАНДІЯ

Нова Зеландія — держава в нівденно-західній частині Тихого океану, на о-вах Північний і Південний, розділених протокою Кука, сусідніх (Стьюарт, Снерс, Грейт-Баррієр та інших) і віддалених островах (Чатем, Антиподів, Кермаден, Кемпбелл тощо). Новій Зеландії належать о-ви Токелау, Кука і Ніуе в Тихому океані. Територія 268,7 тис. км2. Населен­ня 3,9 млн людей (2002), головним чином нащадки британських поселе­нців, корінного населення (маорі) менше ніж 10 %. Міське населення 85 % (1999). Офіційні мови — англійська, маорі. Більшість віруючих — протестанта. Адміністративно-територіальний поділ: 92 графства. Сто­лиця — Веллінгтон (Уеллінгтон). Входить в Співдружність. Глава держа­ви — королева Великобританії, представлена генерал-губернатором. За­конодавчий орган — парламент (Палата представників).

Велика частина країни зайнята горбами і горами (вища точка — г. Кука на Південному о-ві, 3764 м, вічні сніги і льодовики). На Північ­ному о-ві — Вулканічне плато (діючі вулкани, гейзери, часті землетру­си). Клімат субтропічний морський. Середні температури липня від 5 до 12 °С, січня від 14 до 19 °С. Опадів 400—700 мм на рік, на навітряних схилах гір 2000—5000 мм. Річки повноводні: багато озер вулканічного походження. Гірські ліси, чагарники і луги. У складі флори і фауни бага­то ендеміків. У Новій Зеландії — 10 національних парків (Маунт-Кук, Тонгаріро, Фіордленд тощо), 2 морських парки, численні резервати.

Нова Зеландія — індустріально-аграрна країна з високорозвиненим сільським господарством. Частка в ВВП (1994, %): сільське господарст­во 9, обробна промисловість 25. Основа сільського господарства — пасо­вищне м'ясо-шерсте скотарство і вівчарство. Поголів'я (1997, млн) овець 47,4, великої рогатої худоби 8,9. По експорту масла, м'яса, вовни і сиру Нова Зеландія займає одне з провідних місць у світі. Обробляються голо­вним чином кормові культури, пшениця, ячмінь, овес. Рибальство. Лісо­ве господарство, лісозаготівлі. Промисловість в основному харчова і ле­гка. Розвиваються чорна і кольорова металургія, машинобудування, де­ревообробна і целюлозно-паперова, хімічна та інші галузі. Виробництво електроенергії 34,4 млрд кВт*год (1995). Видобуток природного газу, вугілля, титаномагнетитових пісків, золота, срібла. Довжина (1996, тис. км) залізниць 3,9, автошляхів 91,9. Головні порти: Веллінгтон, Окленд, Літтелтон. Основні зовнішньоторгівельні партнери: Японія, Австралія, США, Великобританія. Грошова одиниця — новозеландський долар.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.