Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Економічна і соціальна географія світу
Австралія і Океанія
ФЕДЕРАТИВНІ ШТАТИ МІКРОНЕЗІЇ

Федеративні Штати Мікронезії — держава в Океанії. Столиця — місто Палікирнао. Понпеї. Чисельність населення — бл. 114 тис. людей, головним чином — мікронезійці різних етнічних груп (найбільш численна — трукці, на островах Трук, або Чуук), полінезійці та інші народи Океанії.

Офіційна мова — англійська, використовуються також місцеві мови чуукезе, понпейська, косраен, япесе. Більшість віруючих — християни (протестанти — 47 % і католики — 50 %). Держава розташована в західній частині Тихого океану, займає центральну і східну частину Каролінських островів і атол Капінгамаргагі. Косрае, Понпеї, Трук (Чуук) — високі вулканічні острови, тоді як о. Яп — підвищена частина азіатського континентального шельфу. Хоч острови займають океанський простір, що за площею в п’ять разів перевершує Францію, повна площа суходолу цих 607 островів складає лише бл. 701,4 км2. Клімат екваторіальний і субекваторіальний. Температура протягом року тримається біля відмітки 27 °С. Опадів випадає від 2250 мм до 3000—6000 мм на рік. Найбільш вологий місяць — квітень. Частина Тихого океану, де знаходиться Мікронезія, є областю зародження тайфунів (у середньому буває до 25 тайфунів на рік). Сезон тайфунів — з серпня по грудень.

Федеральні Штати Мікронезії складаються з чотирьох штатів: Косрае, Понпеї, Трук і Яп. Мікронезія має статус держави, що «вільно» приєдналася до США. Глава держави і уряду — президент. Законодавчий орган — однопалатний Національний Конгрес.

Офіційна валюта — долар США, який дорівнює 100 центам. В обігу знаходяться купюри 1,2, 5, 10, 20, 50 і 100 доларів, а також монети: пенні (1 цент), нікель (5 центів), дайм (10 центів), квортер (25 центів), халф долар (50 центів) і 1 долар.

Острови мають кращі у світі умови для дайвінгу і серфінгу і розглядаються як потенційний міжнародний центр для пляжного відпочинку і водних видів спорту. Води навколо островів насичені безліччю форм морського життя. Є велика кількість видів твердих і м’яких коралів, анемон, губок, риб, дельфінів і молюсків, включаючи гігантського молюска тридакну. Великі стада китів щорічно проходять через ці води. Декілька різновидів морської черепахи відкладають яйця на цих берегах, і остров’янам дозволено використовувати черепахові м’ясо і яйця для прожитку. Острови також славляться більш ніж 200 різновидами морських птахів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити