ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ЩО ТАКЕ ЛІТОСФЕРА

Літосфера (від грецьк. lithos камінь і sphaira — куля) — оболонка «твердої» Землі. Раніше вважали, що Земля складається з твердої тонкої кори і гарячого киплячого розплаву під нею, а до літосфери відносили тільки тверду кору. Сьогодні вважають, що «тверда» Земля складається з трьох концентричних оболонок, які називаються земною корою, мантією і ядром. Земна кора і верхня мантія являють собою тверді тіла, зовнішня частина ядра поводиться як рідке середовище, а внутрішня — як тверде тіло. Сейсмологи відносять до літосфери земну кору і верхню частину мантії. Основа літосфери розташована на глибинах від 100 до 160 км на стику з астеносферою (зоною зниженої твердості, міцності і в'язкості в межах верхньої мантії, що складається, ймовірно, з розплавлених порід).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.