ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ЯДРО

Ядро Землі умовно поділяється на зовнішнє і внутрішнє. Перше з них починається на глибині майже 2900 км і має товщину бл. 2100 км. Межа нижньої мантії і зовнішнього ядра відома як шар Гутенберга. У його ме­жах поздовжні хвилі сповільнюються, а поперечні взагалі не розповсю­джуються. Це свідчить про те, що зовнішнє ядро поводиться як рідина, оскільки поперечні хвилі не здатні розповсюджуватися в рідкому сере­довищі. Вважають, що зовнішнє ядро складається з розплавленого залі­за, що має густину від 8 до 10 г/см3. Внутрішнє ядро радіусом бл. 1350 км розглядається як тверде тіло, оскільки швидкість поширення в ньому сейсмічних хвиль знову різко зростає. Очевидно, внутрішнє ядро майже повністю складається з елементів, що мають дуже високу густину, — заліза і нікелю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.