ГЕОГРАФІЯ
ЛІТОСФЕРА І РЕЛЬЄФ

ГЕОЛОГІЯ

Геологія — наука про речовинний склад, будову та історію розвитку Землі. Основні об'єкти досліджень — гірські породи, в яких відбито геологічний літопис Землі, а також сучасні фізичні процеси і механіз­ми, що діють як на її поверхні, так і в надрах; вивчення їх дозволяє зрозуміти, яким чином відбувався розвиток нашої планети в минулому. Земля постійно змінюється. Деякі зміни відбуваються раптово і вельми бурхливо (наприклад, вулканічні виверження, землетруси або великі повені), але частіше за все — повільно (за століття зноситься або нагро­маджується шар осадів товщиною не більше 30 см). Такі зміни непомі­тні протягом життя однієї людини, але вже накопичені деякі відомості про зміни за більш тривалий період. Наприклад, таким чином встанов­лено, що територія навколо Великих озер (США і Канада) і Ботнічної затоки (Швеція) в наш час підіймається, а східне узбережжя Велико­британії — опускається і затоплюється. Однак більш змістовна інфор­мація про ці зміни знаходиться в самих гірських породах, що являють собою не просто сукупність мінералів, а сторінки біографії Землі, які можна «прочитати». Геологія виділилася в самостійну науку в XVIII ст. Сучасна геологія поділяється на ряд тісно взаємопов'язаних галузей. До них відносяться: геофізика, геохімія, історична геологія, мінерало­гія, петрологія, структурна геологія, тектоніка, стратиграфія, геомор­фологія, палеонтологія, палеоекологія, геологія корисних копалин. Іс­нують також декілька міждисциплінарних галузей досліджень: морсь­ка геологія, інженерна геологія, гідрогеологія, сільськогосподарська геологія і геологія навколишнього середовища (екогеологія). Геологія тісно пов'язана з такими науками, як гідродинаміка, океанологія, біо­логія, фізика і хімія.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.