Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

11. РЕЛЬЄФ, ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА І КОРИСНІ КОПАЛИНИ

11.6. Закономірності поширення, характеристика і господарська оцінка паливних, рудних і нерудних корисних копалин

  Україна багата на різноманітні корисні копалини. В ній розвідано близько 90 їх видів, а добування відбувається на 8000-родовищ.

  Україна добуває і споживає до 5% обсягу світової мінерально-сировинної продукції. Від світового об'єму в ній добувається до 29% марганцевої руди, 13,5 залізної руди, 6 кам'яного вугілля. Стосовно до обсягів видобутку в СНД частка України становить: залізної руди —46%, марганцевої руди — 72, графіту — 55, первинних каолінів — 80, антрациту — 60, коксівного вугілля — 37, самородної сірки — 70, вогнетривких глин — 40, кам'яної солі — 40, флюсових вапняків — 40. Наша держава веде перед у видобуванні титанових, уранових і ртутних руд, циркону, облицювальних матеріалів. З надр України добувають нафту, природний газ, буре вугілля, будівельні матеріали, цементну сировину, підземні й мінеральні води та ін. За розвіданими запасами деяких корисних копалин Україна випереджає США, Великобританію, Францію, Німеччину, Канаду.

  За розвіданими запасами частка України в СНД складає: марганцеві руди — до 75%, залізних руд — 31, титанових руд — 40, кам'яного вугілля — 28, самородної сірки — 80, каоліну — 60, графіту — 50, вогнетривких глин — 35. Різноманітні корисні копалини та великі їх запаси посилюють вигідність географічного положення України в Європі.

В Україні вдало поєднуються поширені тут основні групи корисних копалин. Це передовсім горючі корисні копалини, до яких  належать вугілля, нафта, газ, горючі сланці, торф. Другою групою корисних копалин є рудні; до неї входять родовища заліза, марганцю, нікелю, титану, уранових руд, хрому, золота. До третьої групи — нерудних корисних копалин відносять кам'яні солі, каолін, вогнетривкі глини, цементну сировину, флюсові вапняки і т. ін.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.