Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

14. ҐРУНТОВИЙ ПОКРИВ, ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ

14.2. Земельні ресурси

  Земельні ресурси — це землі, що використовуються або можуть бути використані для сільського чи лісового господарства, містобудівництва та ін. В Україні сільськогосподарські вгіддя становлять 70% площі усіх земель; серед них орні землі — в середньому 55% , а в окремих областях — більш як 80% . Більше половини всіх сільськогосподарських угідь і 60% орних земель складають чорноземні ґрунти.

  Україна відзначається надвисоким рівнем господарської освоєності. А втім, співвідношення в різних природних зонах неоднакове. В зоні мішаних лісів сільськогосподарська освоєність менша, ніж у лісостеповій та степовій зонах.    Але в цій зоні знаходиться 25,5% сіножатей і пасовищ, 40% лісів України. Розораність земель у лісостеповій зоні — майже 70%. Найвищою є сільськогосподарська освоєність степової зони — понад 80%, тут найбільш поширене  зрошення. В Українських Карпатах великі площі — під лісами, луками; ділянки з орними землями поширені в передгір'ях, міжгірських улоговинах і долинах річок. У Кримських горах висока лісистість, тому орних земель небагато.

  За категоріями землі України розподіляються так (таблиця 7). Найбільші площі — під землями сільськогосподарського призначення. У населених пунктах 80% земель — це присадибні ділянки. Землі під водою становлять 3,9% території — водосховища на річках, ставки. В Україні збільшуються площі меліорованих земель.

Раціональне використання земельних ресурсів потребує запобігання несприятливим фізико-географічним процесам (ерозії, перезволоженості, повторному засоленню, посушливості, солонцюватості та ін.).

  Категорії земель України (станом на 1981 р.)

Категорії земель

Площа

Тис. га.

У процентах до загальної площі земельного фонду

Сільськогосподарського призначення

42 104,3

69,7

Населених пунктів

4 665,2

7,7

Промисловості, транспорту, курортів, заповідників, іншого не сільськогосподарського призначення

1 550,0

2,6

Державного лісового фонду

9 569,3

15,9

Державного водного фонду

2 400,7

4,0

Державного запасу

65,5

0,1

Всього

60 355,0

100,0

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.