Географія - Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

17. ЕКОНОМІКО- І ПОЛІТИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ

17.1. Проголошення незалежності України та її вплив на політичну ситуацію в Європі

Верховна Рада України 24 серпня 1991 р. проголосила незалежність України і утворення самостійної держави України, територія якої є неподільною і недоторканою. На референдумі 1 грудня 1991 р. український народ висловився за незалежність своєї Батьківщини, підтвердивши рішення найвищого органу країни.

Геополітичне значення утворення незалежної Української держави для всієї Європи дуже велике. З'явилася ще одна демократична країна у цій частині світу. Величезний людський та економічний потенціал, науково-технічні можливості, найбільша за площею територія, працьовитий і освічений народ, значні природні багатства тощо — все це висуває Україну в потенційні лідери європейської спільноти держав.

У долі будь-якої країни, геополітичній ситуації, яка створюється довкола неї, велику роль відіграє ментальність (спосіб мислення, характер) її народу. Українці відзначаються терпимістю до інших народів, не агресивністю (ніколи не загарбували землі інших країн), лагідністю, гумором, працелюбністю, акуратністю тощо. Всі ці риси, так чи інакше виражені у державній політиці, мають сприятливе значення для побудови нової Європи. Україна не заміряється на інтереси інших держав, не має жодних територіальних претензій до сусідів. Її політика є стабілізуючим чинником у Європі і всьому світі.

Геополітичне положення України в Європі і її вплив на геополітичну ситуацію в цій частині світу залежить від подолання нею внутрішньої соціально-економічної кризи і поглиблення інтеграції (об'єднання) в міжнародні європейські системи колективної безпеки. Входження до таких систем разом із цивілізованими країнами Заходу покращить геополітичний клімат у Європі і становище України як незалежної держави, оскільки територіальні претензії до неї стануть відповідно і претензіями до дружніх їй держав.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити