Географія - Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

17. ЕКОНОМІКО- І ПОЛІТИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ

17.3. Сучасний адміністративний поділ

Україна складається з 24 адміністративних областей і Автономної Республіки Крим. Київ і Севастополь мають особливий статус міст республіканського підпорядкування і за наданими їм правами близькі до адміністративних областей. Київ — столиця нашої держави, і її права будуть визначатися спеціальним законом про столицю.

Адміністративні області і Автономна Республіка Крим поділяються на райони. Всього їх в Україні станом на 1 січня 1997 року було 490. Найбільша чисельність районів у Вінницькій області — 27, найменша — у Чернівецькій — 11.

В Україні нараховується 447 міст. Міста, які мають найбільше значення в державі, мають обласне підпорядкування. Таких населених пунктів в Україні 167. Найбільші міста поділяються на райони. Всього їх 121. Найбільше районів у Києві. Окремими адміністративно-територіальними одиницями в нашій країні є селища міського типу. їх в Україні 904. Найбільше селищ міського типу в Донецькій області — 134.

Таких адміністративно-територіальних одиниць, як сільські ради, в Україні найбільше. їх число дорівнює 10 210. Найбільше сільських рад у Вінницькій області — 662.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити