Географія - Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

17. ЕКОНОМІКО- І ПОЛІТИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ

17.4. Геополітичні аспекти взаємодії з іншими державами

Україна здійснює миролюбну політику, спрямовану на підтримання політичної і соціально-економічної стабільності в Європі і в усьому світі.

Особливістю геополітичного положення України впродовж віків був геополітичний тиск із заходу (Польща), північного сходу (Росія) і півдня (Туреччина). Поступово геополітичний тиск з боку Польщі й Туреччини зійшов нанівець, але посилився з боку Росії. Досі в цій країні існують впливові політичні сили, які хотіли б підкорити Україну, перетворити її на колонію Росії і відверто про це заявляють.

Україна прагне співробітничати з усіма країнами світу, мати з ними дружні стосунки, розвивати економічне співробітництво і партнерство. Підтримує наша держава контакт і з різними політичними і економічними об'єднаннями країн, Європейським Союзом (ЄС), Організацією Північноатлантичного Договору (НАТО), Співдружністю Незалежних Держав (СНД). Бере участь у роботі Парламентської асамблеї чорноморських держав. Має намір співробітничати з Рухом неприєднання, стати постійним членом Центральноєвропейської ініціативи.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити