Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЧНИЙ ОГЛЯД ЗЕМНОЇ КУЛІ

2. ГЕОГРАФІЧНА КАРТА

2.6. Географічна широта і довгота

  Місцезнаходження будь-якої точки на земній кулі визначається за допомогою географічних координат: широти і довготи.

  Географічна широта — відстань вздовж меридіана в градусах від екватора до будь-якої точки земної кулі. За початок відліку широти беруть екватор — нульову паралель. Широти рахуються по меридіану від 0° до 90° по обидва боки від екватора і відповідно називаються північними або південними. На картах паралелі надписують на бічних рамках, а на глобусі — на 0° і 180° меридіана.

  Географічна довгота — відстань вздовж паралелі в градусах від початкового меридіана до будь-якої точки земної кулі. За початок відліку довготи беруть Грінвічський меридіан — нульовий, який проходить недалеко від Лондона. Довготи на схід від початкового меридіана, від 0° до 180°, називаються східними, на захід — західними; рахуються по паралелі.

  Географічні координати записують у цілих градусах і хвилинах із зазначенням широти і довготи.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.