Географія - Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

28. АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС (АПК)

28.3. Земельний фонд

Україна за площею — найбільша держава в Європі. Територія нашої країни становить 60,4 млн. гектарів. Сільськогосподарські угіддя займають понад 42 млн. гектарів, тобто 70,3% від її площі. В структурі земельних угідь близько 33 млн. гектарів займають орні землі, 7 млн. га — сіножаті і пасовища. Близько 1,2 млн. гектарів — це багаторічні насадження.

Територія України має один з найвищих у світі показників розораності. В цілому він становить 81%. У Вінницькій, Тернопільській та Кіровоградській областях — понад 90%. Для порівняння розораність земель, наприклад, у США становить 19,9%, Англії — 29,6, Франції — 32,0, ФРН — 32,3%.

Земельний фонд, головне багатство українського народу, використовується нераціонально. Щорічно скорочується площа орних земель, яка припадає на одного жителя. Меліорація земель не є ефективною. Вчені вважають, що чорноземні ґрунти взагалі не можна поливати. В посушливих районах надлишок води викликає засолення ґрунтів. Землі України дуже забруднені радіонуклідами, пестицидами і гербіцидами. Значної шкоди сільському господарству завдає підвищення вмісту нітратів у ґрунтах.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити