Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

31. РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЇХ ОХОРОНА

  Для глибшого опанування цього матеріалу радимо читати такі книги і документи.

  Географічна енциклопедія України: В 3-х т. /Ред. кол. О. М. Маринич та ін. — К.: Радянська енциклопедія, 1989—1993.

  Масляк П. О., Шищенко П. Г. Хрестоматія з географії України. — К.: Генеза, 1993.

Червона книга України. Рослинний світ. — К.: Укр. енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1996.

Червона книга України. Тваринний світ. — К.: Укр. енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1994.

  Акти законодавства України з охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів:

 Закон України про охорону навколишнього середовища (25.06.91 p.);

           Земельний кодекс України (13.03.92 p.);

           Закон України про природно-заповідний фонд України (16.06.92 p.);

           Закон України про охорону атмосферного повітря (16.10.92 p.);

           Закон України про тваринний світ (03.03.93 p.);

           Лісовий кодекс України (21.01.94 p.);

           Кодекс України про надра (22.09.94 p.);

           Водний кодекс України (06.06.1995 p.);

           Закон України про екологічну експертизу (09.02. 1995 p.);

           Закон  України про використання ядерної енергії (08.02.1995 p.);

           Закон України про поводження з радіоактивними відходами (30.06.1995 p.).

  Екологічне становище території України оцінюється як кризове. Екологічна ситуація в Україні продовжує погіршуватися внаслідок техногенного впливу на довкілля. Це є наслідком тривалої  господарської діяльності, яка здійснювалася без врахування екологічних вимог. В Україні розвивалися переважно сировинно-видобувні галузі промисловості, які екологічно небезпечні. Територіальна організація промислового виробництва, його технологія залишилися недосконалими. Землеробська освоєність і розораність сільськогосподарських угідь в Україні найбільша порівняно з розвиненими країнами світу. Співвідношення між площами орних земель, луків, лісів, водних поверхонь, заповідних об'єктів не пов'язане з ландшафтними особливостями природних зон. Дуже забруднені річки, озера, водосховища, моря, підземні води, атмосферне повітря, ґрунти, збіднюються рослинний покрив і тваринний світ, ландшафти.

  З екологічною ситуацією тісно пов'язано входження України в демографічну кризу. Про це свідчить той факт, що з 1991 р. у нас вперше зафіксовано перевищення смертності над народжуваністю. А показники смертності серед дітей на першому році їхнього життя в 1,5—1,7 раз більші, ніж у розвинених країнах. В Україні прийняті важливі законодавчі акти з охорони навколишнього природного середовища. Його охорона, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки для життєдіяльності людини є невід'ємною умовою сталого економічного і соціального розвитку України як незалежної держави. Кожний громадянин України має право на безпечне для його життя навколишнє середовище. У зв'язку з цим на території України підлягають регулюванню використання і державній охороні природні ресурси (земля, води, багатства надр, атмосфера, ґрунти, рослинний і тваринний світ), ландшафти, басейни річок, озер і водосховищ, акваторії Чорного та Азовського морів. Охорона навколишнього середовища України має здійснюватись на основі наукових досліджень її природних умов і ресурсів, з урахуванням глобальних і регіональних прогнозів їхніх природних змін та змін під впливом господарської діяльності.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.