ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

33. СУЧАСНА ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ

33.5. Сучасна політична карта.

33.5.3. Африка.

На території Африки нараховується 53 суверенні держави (50 республік і 3 монархії), більшість із них до середини XX століття були колоніями. Європейська колонізація почалась у цьому регіоні з XVI століття. До початку Першої світової війни до 90% території було в руках європейців (найбільші колонії мали Великобританія та Франція). Великі володіння були в Німеччини, Португалії, Іспанії, Бельгії та Італії. На кінець XX століття на карті Африки практично не лишилося місць, де не була б вирішена проблема державної незалежності. Виняток складає Західна Сахара, котра до цих пір не здобула статусу самостійної держави, не дивлячись на 20-літню війну за звільнення, яку веде фронт ПОЛІСАРІО. У найближчому майбутньому ООН має намір провести в цій країні референдум і з'ясувати питання про самостійність цієї держави чи приєднання її до Марокко. Недавно на карті Африки з'явилася нова незалежна держава Еритрея — колишня провінція Ефіопії.

На території Африки визначають такі субрегіони у складі держав: Північна Африка (Алжир, Єгипет, Лівія, Марокко, Судан, Туніс, Західна Сахара (залежна територія)); Західна Африка (Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гана, Гвінея, Гвінея-Бісау, Кабо-Верде, Кот-д'Івуар, Ліберія, Мавританія, Малі, Нігер, Нігерія, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Того); Центральна Африка (Ангола, Габон, Заїр, Камерун, Конго, Острів Святої Єлени (володіння Великобританії), Сен-Томе і Прінсіпі, Центральноафриканська Республіка, Чад, Екваторіальна Гвінея) і Східна Африка (Бурунді, Джибуті, Замбія, Зімбабве, Кенія, Канарські острови, Маврікій, Мадагаскар, Малаві, Мозамбік, Реньон («Заморський департамент» Франції), Руанда, Сейшельські острови, Сомалі, Танзанія, Уганда, Еритрея, Ефіопія) і Південна Африка (Ботсвана, Лесото, Намібія, Свазіленд, Південно-Африканська Республіка).


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити