Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

34. ГЕОГРАФІЯ СВІТОВИХ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

34.2. Географія світових природних ресурсів

  34.2.3. Лісові ресурси.

  На планеті зайнято лісами до 4 млрд. га. земель (до 30% суші). Найбільша площа лісів — в Азії, найменша — в Австралії. Лісистість, тобто відношення лісопокритої площі до загальної площі, найвища в Південній Америці. За запасами деревини на першому місці Азія, Південна і Північна Америка. Серед окремих держав провідні позиції за запасами деревини посідають 4 країни: Росія, Канада, Бразилія та США.

  На карті лісових ресурсів світу чітко простежуються два пояси — великі за протяжністю і приблизно рівні за розмірами лісових площ і запасів деревини: північний лісовий пояс, у якому більше хвойних порід дерев, і південний лісовий пояс (головним чином вологі тропічні ліси Центральної та Південної Америки, Екваторіальної Африки, а також Індії, Шрі-Ланки, Мьянми, Малайзії, Індонезії і т.д.). Є країни практично безлісні, які відзначаються вкрай арідними умовами (Бахрейн, Катар, Лівія та ін.).

  За останні 200 років площа лісів Землі скоротилася вдвоє. Щорічно площа лісів скорочується на 11 —12 млн. га. Головні причини знищення лісів — розширення сільськогосподарських угідь і вирубка лісів з метою використання деревини. Великі площі лісу вирубуються також у зв'язку із будівництвом ліній зв'язку, зокрема автомобільних і залізничних доріг. Знищення лісів такими темпами має катастрофічні наслідки для всього світу: скорочується надходження кисню в атмосферу, посилюється «парниковий ефект», міняється клімат на планеті і т.д.

  Ставлення людства до лісових ресурсів потрібно змінити. Охорона лісів і лісовідновлювальні роботи необхідні для подальшого існування людства.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.