Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

35. ГЕОГРАФІЯ НАСЕЛЕННЯ СВІТУ

35.1. Природний рух населення та його відтворення

  У світі домінують два типи відтворення населення. Для першого типу характерні порівняно невисокі показники народжуваності, смертності й природного приросту. Цей тип характерний для більшості країн Європи, Північної Америки. Другий тип відтворення властивий країнам Азії, Африки і Латинської Америки. Для нього характерні порівняно високі показники народжуваності, зниження смертності порівняно з 1975—1985 pp. і високі темпи росту населення.

           Середньосвітові демографічні показники на початок 90-х років такі: коефіцієнт народжуваності — 26%; коефіцієнт смертності — 9%; природній приріст населення — 17%.

  Показники відтворення населення різні в окремих країнах і регіонах. Загальний коефіцієнт народжуваності у розвинутих країнах — 15%о, в країнах, що розвиваються, — 31%о, загальний коефіцієнт смертності — відповідно 9 і 10%о. У більшості країн Азії, Африки і Латинської Америки коефіцієнт природного приросту понад 20%о. У розвинутих країнах величина цього показника в декілька разів менше при максимумі в 10%о в окремих країнах. У деяких країнах Європи (Російська Федерація, Україна, Білорусь, Латвія) рівень народжуваності нижчий від рівня смертності.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.