Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

35. ГЕОГРАФІЯ НАСЕЛЕННЯ СВІТУ

35.12. Міське населення світу

  Населення, яке проживає в міських поселеннях, відноситься до міського. Співвідношенням чисельності міського і сільського населення характеризується ступінь урбанізованості країни або району, хоч ці показники по країнах не співставляються повністю, оскільки поселення відносять до міських за різними критеріями. Наприклад, у Данії, Швеції, Фінляндії містом вважається поселення з числом жителів понад 200 осіб, в Канаді, Австралії — понад 1 тис., у ФРН, Франції — понад 2 тис., в США — понад 2,5 тис., в Індії — понад 5 тис., в Японії — понад 30 тис. В Україні до міст відносять поселення, в яких мешкає понад 10 тис. чоловік. При цьому 2/3 населення повинне бути зайняте поза сільським господарством. Динаміка міського населення світу приведена, а питома вага міського населення по регіонах світу.

  Частка міського населення в окремих країнах різна. Найвищий його відсоток у Великобританії (89) та Австралії (85). До високоурбанізованих країн належать держави, де міське населення становить понад 50%, до середньоурбанізованих, де міських жителів — від 20 до 50%, а до слабоурбанізованих, де показник, відповідно, менший 20%.

  У кінці XX століття спостерігається тенденція до зростання концентрації населення у великих містах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб. В 1900 р. було 360 таких міст, у 1990 р. — 2400. Особливу роль у цьому процесі відіграють міста — мільйонери (їхня людність понад 1 млн. осіб): у 1900 р. таких міст нараховувалося 10, у 1990 р. — 276 (з числом жителів, які становлять 12% населення світу). Міст із числом жителів понад 5 млн. — 37. Це, наприклад, Токіо (25,8 млн.), Сан-Пауло (Бразилія, 19,2 млн.), Нью-Йорк (16,2 млн.).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.