Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

37. ГЕОГРАФІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ СВІТУ

37.3. Географія вугільної промисловості

  Вугільна промисловість включає підприємства з видобутку, збагачення і брикетування кам'яного і бурого вугілля. Найбільшими споживачами вугілля сьогодні є теплоенергетика, чорна металургія, залізничний транспорт, машинобудування, а також житлово-побутовий сектор.

  Світові загальні запаси вугілля за станом на 1994 р. оцінюються в 14,8 трлн. т., в т.ч. кам'яне вугілля — 9,4 трлн. т., буре — 5,4 трлн. т. Відкритих покладів вугілля за сучасних темпів споживання в світі вистачить на 200—300 років. Є ще можливість підводного видобутку вугілля.

  Видобуток вугілля становить майже 5 млрд. т., у тому числі в Китаї — понад 1 млрд. т., США — понад 950 млн. т., Німеччині — біля 500 млн. т. Протягом останніх років видобуток вугілля в країнах Європи знижується. Видобуток вугілля підземним способом згортається, а відкритим — зростає. Відкритий видобуток протягом останніх 30 років виріс більш, як удвоє, і становить близько 50% . За видобутком кам'яного вугілля попереду Китай, Росія, США, а за видобутком бурого — СІНА, Китай і ФРН.

  Міжнародна торгівля вугіллям на початку 90-х років XX ст. досягла 400 млн. т. Теперішні основні експортери вугілля — США, Австралія, ПАР — і надалі будуть попереду у цій галузі. На їхню частку припадає 67% обсягу морської торгівлі енергетичним вугіллям. Активізували збут вугілля і нові продавці — Індонезія, Колумбія та, меншою мірою, Венесуела, в яких вуглевидобуток здійснюється відкритим способом за наявності дешевої надлишкової робочої сили, що призводить до зменшення витрат на видобуток вугілля. Спостерігається також істотне зростання пропозиції вугілля з боку України, Польщі, Росії. За оцінками фахівців, основними експортерами вугілля до країн Європи можуть стати вуглевидобувні підприємства Донбасу і Кузбасу.

  Серед основних імпортерів енергетичного вугілля можна визначити дві групи: країни Західної та Східної Європи, чий попит на вугілля зростає, оскільки вони скорочують видобуток через високу собівартість та неконкурентноздатність свого вугілля, а також держави Тихоокеанського регіону — Японія, Тайвань, Республіка Корея, — котрі розширюють виробництво продукції при порівняно обмежених ресурсах енергоносіїв.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.