Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ МІЖГАЛУЗЕВИХ КОМПЛЕКСІВ

51. МАШИНОБУДІВНИЙ КОМПЛЕКС

51.2. Спеціалізація і кооперування в машинобудуванні

  Важливу роль у розвитку машинобудування відіграють спеціалізація й кооперування. Розвиток спеціалізації проявляється не тільки у відокремленні окремих галузей, а й у чіткому поділі праці між підприємствами в межах окремої галузі. Наприклад, вагонобудування представлене заводами, які випускають важкі вантажні вагони, м'які пасажирські вагони, вагони для метрополітену.

  Кожна стадія технологічного процесу — заготівля, механічна обробка і збирання — певним чином локалізується в просторі. Заготівельні виробництва тяжіють до сировинних баз, збирання пов'язане з районами споживання.

  Внаслідок територіального поділу праці в машинобудуванні розвиваються такі види спеціалізації:

1)               предметна, скажімо, енергетичне, транспортне, сільськогосподарське машинобудування;

2)               по-детальна — виробництво запасних частин, підшипників, металевих конструкцій;

3)                 технологічна — виробництво лиття, кузнецько-пресових виробів.

  Галузі предметної спеціалізації характеризуються широкими зв'язками з реалізації продукції. Для галузей технологічної та по-детальної спеціалізації характерне обслуговування потреб одного чи декількох економічних районів.

  Кооперування в машинобудуванні інтегрує розміщення  взаємодіючих підприємств. На цій основі виникають локальні машинобудівні комплекси, де різні заводи взаємопов'язані у виробничому відношенні, спільно беруть участь у випуску готової продукції. До таких комплексів належить автомобілебудування, воно може об'єднувати автомобільні та автобусні заводи, навколо яких групуються підприємства, що виробляють у порядку кооперування мотори, електроустаткування, прилади, пластмаси, агрегати, деталі тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.