ГЕОГРАФІЯ
Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЯ МІЖГАЛУЗЕВИХ КОМПЛЕКСІВ

54. БУДІВЕЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

54.1. Значення і структура

Будівельний комплекс — комплекс галузей, що охоплюють промисловість будівельних матеріалів, будівництво, виробництво засобів виробництва для цих галузей та пов'язані з ними обслуговуючі підприємства. Промисловість будівельних матеріалів виготовляє матеріали, вироби, деталі й конструкції для всіх видів будівництва. Основна її продукція — стінові (цегла, бетонні панелі, шлакоблоки), в'яжучі (цемент, вапно, будівельний гіпс), покрівельні (черепиця, шифер, толь, руберойд), оздоблювальні, облицювальні, ізоляційні матеріали, будівельне скло, збірний залізобетон і бетон, покрівельна кераміка. До неї належать цементна, азбоцементних виробів, збірних залізобетонних та бетонних конструкцій і виробів, стінових матеріалів, будівельної кераміки і т. ін. За економічним призначенням продукція промисловості будівельних матеріалів належить до виробництва засобів виробництва і є основою будівництва, забезпечує зростання обсягів капітального будівництва.

Будівництво створює нові й реконструює діючі основні фонди (будівлі та споруди, призначені для всіх видів виробничої діяльності людей). Залежно від призначення об'єктів будівництво буває промислове, енергетичне, транспортне, сільськогосподарське, житлове, культурно-побутове.

Важливою ланкою будівельного комплексу є виробництво кранів, ліфтів, устаткування для промисловості будівельних матеріалів тощо.

Розміщення будівельного комплексу повторює, з одного боку, розміщення освоєних джерел природної сировини, а також районів нагромадження промислових відходів, придатних для утилізації, з іншого — розміщення капітального будівництва.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити