Географія - Навчальний посібник для старшокласників та абітурієнтів

ГЕОГРАФІЧНИЙ ОГЛЯД ЗЕМНОЇ КУЛІ

5. АТМОСФЕРА

5.14. Значення вивчення погоди для народного господарства

Погода впливає на господарську діяльність людини, різні компоненти природи, самопочуття людей. Відомості про її стан та зміни мають важливе значення для комунального та сільського господарства, транспорту, енергетики, будівництва, медицини, туризму тощо. З метою передбачення погоди складається її прогноз.

Прогнози погоди бувають короткотермінові (до 72 годин), середньотермінові (від 72 годин до 10 діб) та довготермінові (понад 10 діб). За призначенням є прогнози погоди загального користування і спеціалізовані, які складаються з урахуванням специфіки галузі (наприклад, для авіації, автомобільного транспорту, сільського господарства).

Складання прогнозу погоди базується на метеорологічній інформації, основні джерела якої — наземні метеорологічні станції та аерологічні станції, а також метеорологічні радіолокатори і космічні системи. Важливе значення мають відомості, що надходять від метеорологічних супутників.

Географічна карта, на яку умовними знаками та цифрами наносять результати одночасних спостережень за погодою, називається синоптичною картою. Такі карти ще називають картами погоди. За змістом вони поділяються на приземні та висотні карти погоди. На приземних картах погоди фіксують дані про кількість і види хмар, їхню висоту, величину атмосферного тиску і його зміни протягом останніх трьох годин, напрям і швидкість вітру, температуру повітря, атмосферні опади та інші явища, а також про дальність видимості. На висотних картах наносять дані про хід метеорологічних характеристик на визначених рівнях або у певних шарах атмосфери.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити