Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 1. Географія як наука, розвиток географічних досліджень. Способи зображення землі

 

ЩО ВИВЧАЄ ГЕОГРАФІЯ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

 

Географічне пізнання землі

 

Дослідження південних широт

Перша російська антарктична експедиція під керівництвом Фаддея Беллінсґаузена і Михайла Лазарєва відкрила невідому Південну Землю — материк Антарктиду (1820 р.)

• Норвезький дослідник Руаль Амундсен і його супутники 14 грудня 1911 р. досягли Південного полюса

• Експедиція англійця Роберта Скотта 18 січня 1912 р. дісталася Північного полюса, але на зворотному шляху всі учасники експедиції померли від утоми, голоду та холоду

На сучасному етапі тривають дослідження Світового океану. Основи океанології були закладені британською науковою експедицією «Челленджер» (1872—1876). За допомогою ехолотування були складені карти материкового шельфу та схилу, досліджені глибоководні області. Із 1960 р. починаються занурення глибоководних апаратів, які мали ілюмінатори. Так було відкрито дивовижний світ природи коралових рифів та каньйонів. Глибоководне буріння океанічного дна дозволило заповнити чимало «білих плям» у геологічній історії нашої планети.

Французький натураліст, океанолог, письменник Жак Ів Кусто (1910—1997 рр.) усе своє життя присвятив вивченню океанічних глибин. Він винайшов скафандр з аквалангом, за допомогою якого можна було вільно пересуватися під водою на глибині до 90 м, проводив підводні археологічні дослідження та фотографування морського дна, створив товариство з охорони морського середовища.

Детальні дослідження процесів, що відбуваються на Землі та в навколоземному просторі, з 70-х рр. ХХ ст. проводяться за допомогою космічних супутників. З’явилася нова наука — космічне землезнавство.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.