Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 1. Географія як наука, розвиток географічних досліджень. Способи зображення землі

ЩО ВИВЧАЄ ГЕОГРАФІЯ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

Географічне пізнання землі

Дослідження південних широт

✵ Перша російська антарктична експедиція під керівництвом Фаддея Беллінсґаузена і Михайла Лазарєва відкрила невідому Південну Землю — материк Антарктиду (1820 р.)

✵ Норвезький дослідник Руаль Амундсен і його супутники 14 грудня 1911 р. досягли Південного полюса

✵ Експедиція англійця Роберта Скотта 18 січня 1912 р. дісталася Північного полюса, але на зворотному шляху всі учасники експедиції померли від утоми, голоду та холоду

На сучасному етапі тривають дослідження Світового океану. Основи океанології були закладені британською науковою експедицією «Челленджер» (1872—1876). За допомогою ехолотування були складені карти материкового шельфу та схилу, досліджені глибоководні області. Із 1960 р. починаються занурення глибоководних апаратів, які мали ілюмінатори. Так було відкрито дивовижний світ природи коралових рифів та каньйонів. Глибоководне буріння океанічного дна дозволило заповнити чимало «білих плям» у геологічній історії нашої планети.

Французький натураліст, океанолог, письменник Жак Ів Кусто (1910—1997 рр.) усе своє життя присвятив вивченню океанічних глибин. Він винайшов скафандр з аквалангом, за допомогою якого можна було вільно пересуватися під водою на глибині до 90 м, проводив підводні археологічні дослідження та фотографування морського дна, створив товариство з охорони морського середовища.

Детальні дослідження процесів, що відбуваються на Землі та в навколоземному просторі, з 70-х рр. ХХ ст. проводяться за допомогою космічних супутників. З’явилася нова наука — космічне землезнавство.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити