Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 7. АФРИКА

 

Політична карта Африки

Початок формування політичної карти Африки пов’язаний з утворенням перших давніх держав. У IV—III тис. до н. е. в долині Нілу виникла землеробська цивілізація Давнього Єгипту. Пізніше, на північному сході Африки, з’явилися інші держави: Аксуанське та Мероїтське царства, Ефіопія, а на Півночі Африки — Карфаген.

Із XV ст. починається колонізація материка європейцями. На початок ХХ ст. політична карта Африки майоріла кольорами колоніальних держав: Англії, Франції, Бельгії, Португалії, Іспанії, Італії. Панування європейців в Африці закінчилося в середині ХХ ст., коли колонії одна за одною почали здобувати незалежність в результаті національно-визвольної боротьби корінних народів. Зараз на континенті 56 держав і п’ять територій. Країни Африки відрізняються розмірами територій, природними умовами, ресурсами, кількістю і складом населення. Найбільша за площею країна — Судан (92,5 млн. км2), вона у 4,14 разу більша за Україну. Найменша — острів Святої Єлени (0,4 тис. км2). Африка посідає перше місце серед материків за кількістю країн, які не мають морських кордонів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.