Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 8. АВСТРАЛІЯ. АНТАРКТИДА

АВСТРАЛІЯ

Клімат

Кліматичні умови Австралії визначаються розташуванням материка по обидва боки тропіка.

Австралія є не тільки спекотливим, але й сухим материком. У цілому над континентом випадає в п’ять разів менше опадів, ніж в Африці. Над значними територіями переважає низхідний рух повітря, що перешкоджає утворенню хмар. У тропічних широтах формуються сухі й жаркі повітряні маси, які головним чином і визначають кліматичні особливості великих площ суходолу.

Розташування Великого Вододільного хребта вздовж узбережжя у вигляді паралельних хребтів створює перешкоду для південно-східних пасатів із Тихого океану. Волога, яку вони несуть, осідає на східних і південно-східних схилах гір.

Холодна течія вздовж західних берегів материка підсилює сухість тропічних широт узбережжя. Наслідком жаркого і сухого клімату є невелика кількість рослинності або її відсутність у багатьох районах. Це підсилює підвищення температури повітря вдень і не перешкоджає швидкому охолодженню поверхні вночі. В Австралії виділяють субекваторіальний, тропічний, субтропічний і помірний кліматичні пояси.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити