Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 8. АВСТРАЛІЯ. АНТАРКТИДА

АВСТРАЛІЯ

Внутрішні води

Спекотливий клімат, незначне й нерівномірне випадання опадів на великій частині материка призводить до того, що майже 60 % території Австралії позбавлені стоку в океан і мають лише рідку мережу тимчасових водостоків — криків, які наповнюються водою тільки під час короткочасних злив.

Річок на материку мало. Значна їх частина належить до басейну Індійського океану. До басейну Тихого океану належать річки, які стікають зі східних схилів Великого Вододільного хребта. Більшість річок має дощове живлення, а в Австралійських Альпах — змішане.

Найбільша річка Австралії — Муррей (2570 км) — починається в Австралійських Альпах у районі гори Косцюшко. У горах зароджуються і її найбільші притоки — Дарлінг, Гоулберн та деякі інші. Ці річки є найповноводнішими на початку літа, коли в горах тане сніг. У суху пору року вони дуже міліють, а деякі з приток «розпадаються» на окремі водойми. Навіть Дарлінг, найдовша річка Австралії (2740 км), під час літніх посух, гублячись серед пісків, не завжди досягає Муррея.

Більшість озер Австралії, як і річки, живляться дощовими водами. Вони не мають ні постійного рівня, ні стоку. Найбільшим озером Австралії є озеро Ейр, площа якого змінюється залежно від кількості опадів.

Характерною рисою Австралії є наявність великих артезіанських басейнів підземних вод.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити