Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 8. АВСТРАЛІЯ. АНТАРКТИДА

АВСТРАЛІЯ

Своєрідність органічного світу

Австралійський континент тривалий час перебував в умовах ізоляції від інших частин земної кулі. Тому тут сформувався неповторний і своєрідний органічний світ. Багато видів тварин і рослин Австралії є ендеміками і реліктами.

Серед ендеміків є багато видів евкаліптів і акацій, найтиповіших для Австралії сімейств рослин. Найбільш характерною рослиною Австралії є евкаліпт (близько 600 видів). Евкаліптові ліси світлі та майже не утворюють тіні. Листя евкаліптів містить цілющі ефірні олії, а деревина дуже міцна.

Оскільки клімат значної частини території Австралії відрізняється сухістю, у її флорі переважають посухостійкі рослини: особливі злаки, евкаліпти, зонтичні акації, пляшкове дерево тощо. Їхнє листя обернене до сонця ребром, що сприяє зменшенню випаровування води.

Серед величезної кількості тварин Австралії 9/10 видів є ендемічними. Хоча видова різноманітність тваринного світу Австралії незначна, на жодному материку немає такого розмаїття сумчастих тварин — кенгуру, коала, вомбат, тасманійський диявол, сумчаста білка, сумчастий кріт, сумчаста миша та ін. Тільки в Австралії водяться єхидна та качкодзьоб — тварини, які відкладають яйця, як птахи, а вигодовують своїх дитинчат молоком, як ссавці.

В Австралії багато птахів (папуги, лірохвіст, страус ему), ящірок, змій.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити