Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 8. АВСТРАЛІЯ. АНТАРКТИДА

АВСТРАЛІЯ

Природні зони

У розміщенні природних зон Австралії чітко простежується широтна зональність. Висотна поясність виражена тільки в Австралійських Альпах на південному сході материка.

Усю центральну й західну частини Австралії займає зона тропічних пустель і напівпустель з бідною рослинністю на червонясто-бурих, часто засолених ґрунтах, місцями на сіроземах. Вкриті заростями твердолистих, колючих, вічнозелених чагарників. Такі непрохідні зарості — скреб — в основному складаються з чагарникових евкаліптів та акацій. Із тварин у пустелях і напівпустелях живуть великі червоні кенгуру, валлабі, собаки дінго, єхидни, страуси ему, трав’яні папуги, багато змій, ящірок.

На півострові Кейп-Йорк і східному узбережжі материка розкинулася зона вологих і перемінно-вологих тропічних лісів. В умовах теплого й вологого клімату на червоних фералітних ґрунтах ростуть різні види пальми, фікусів, лаврів, деревоподібних папоротей.

Великі простори на півночі, сході та південному заході материка займають савани й рідколісся. Для цієї зони характерними є чагарникові евкаліпти, акації, казуарини з безлистковими ниткоподібними гілками на червоно-бурих і червоно-коричневих ґрунтах. Живуть кенгуру, валлабі, вомбати, борсуки, сумчасті мурахоїди, страуси ему. Незначну територію на півдні субтропічного поясу займають вічнозелені твердолисті ліси й чагарники на жовтоземах і червоноземах. Ліси в основному складаються з евкаліптів з домішками акації.

Для острова Тасманія з його морським помірним кліматом характерними є вічнозелені ліси з евкаліптів, вічнозеленого (антарктичного) бука, сосни, деревоподібних папоротей. Тасманійський ліс уражає великою кількістю квіткових рослин. Тільки орхідей тут нараховується 80 видів. Крім ендемічного сумчастого диявола, на південному узбережжі живе представник антарктичного світу — пінгвін.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити