Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 8. АВСТРАЛІЯ. АНТАРКТИДА

АВСТРАЛІЯ

Населення та політична карта

Сучасне населення Австралії складається з кількох етнічних груп, які істотно відрізняються одна від одної: нащадків переселенців із Великобританії та Ірландії, переселенців з інших країн Європи й Азії і корінних жителів.

Корінні жителі Австралії — аборигени — належать до австралоїдної раси. Австралоїди мають коричневий колір шкіри, темне, злегка кучеряве волосся, темні очі. До початку колонізації материка в Австралії проживало близько 0,5 млн. аборигенів. Зараз корінні жителі складають близько 1,5 % населення Австралії.

Нащадки переселенців із Великобританії та Ірландії — англо-австралійці — становлять 80 % жителів материка. Відкриття в XIX ст. золота і розвиток вівчарства привабили до Австралії вихідців з інших країн Європи та Азії — німців, італійців, греків, голландців, китайців. Є в Австралії й українці. Їхня кількість становить близько 32,2 тис. осіб. Більшість із них живуть у великих містах — Сіднеї, Мельбурні, Аделаїді.

Загалом в Австралії живуть близько 20 млн. осіб. Густота населення дуже низька, розміщене воно дуже нерівномірно.

На австралійському континенті є лише одна країна — Австралійський Союз. Це одна з найбільших за площею держав світу. Від кінця ХVІИ ст. Австралія була колонією Великої Британії, але за порівняно короткий проміжок часу перетворилася на високорозвинену країну.

Близько 90 % австралійців живе в містах, найбільшими з яких є Сідней і Мельбурн. Столицею країни є невеличке місто Канберра (353 тис. жителів).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити