Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

ПІВДЕННА АМЕРИКА

Геологічна будова, рельєф, корисні копалини

За особливостями розміщення основних форм рельєфу Південну Америку умовно можна розділити на гірський захід і рівнинний схід. Рельєф рівнинної частини сформувався на давній Південноамериканській платформі. На ділянках, які переважно опускалися, нагромадилися потужні товщі осадових порід. Вони представлені в рельєфі низинними рівнинами — Амазонською, Орінокською, Ла-Платською. Низовини займають близько 45 % площі материка. Піднятим ділянкам платформи — щитам — відповідають Бразильське і Гвіанське плоскогір’я.

Складчаста область Анд є результатом взаємодії материкової та океанічної літосферних плит. Анди простягаються вздовж усього західного узбережжя Південної Америки і являють собою найдовшу (приблизно 9000 км) гірську систему суходолу. Найвищою точкою Анд і всієї західної півкулі є гора Аконкагуа (6960 м).

Формування Анд почалося ще за герцинської складчастості, а основне гороутворення пов’язане з альпійською складчастістю.

Важливу роль у формуванні сучасного рельєфу Анд відіграли зледеніння.

Південна Америка багата на різноманітні корисні копалини. Особливо великими є запаси кольорових і рідкісних металів в Андах.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити