Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

ПІВДЕННА АМЕРИКА

Внутрішні води

Тут протікають найбільші річки Землі — Амазонка, Парана, Сан-Франсиску, Оріноко.

Більшість річок мають дощове живлення, лише деякі річки одержують воду за рахунок танення снігу й льоду в горах.

Амазонка (6448 км) — найповноводніша річка світу, має найбільший річковий басейн у світі. Бере початок у Перуанських Андах із головного свого витоку — річки Мараньйон. Ширина русла Амазонки в середній течії становить 5 км, у нижній — 80 км, а в гирлі досягає 320 км.

Інші великі річки Південної Америки — Парана й Оріноко — на відміну від Амазонки, мають яскраво виражену сезонність стоку.

Протікаючи в Андах, перетинаючи плоскогір’я, річки Південної Америки утворюють численні пороги й водоспади. На одній із приток річки Оріноко розташований найвищий водоспад світу — Анхель (1054 м), а на притоці Парани утворився найпотужніший водоспад світу — Ігуасу (72 м).

Озер у Південній Америці досить небагато. Найбільшим озером материка є озеро-лагуна тектонічного походження Маракайбо. У Центральних Андах у западині на висоті 3812 м розташоване найбільше з високогірних озер світу — Тітікака.

Незважаючи на значну висоту Анд, льодовики не мають тут значного поширення.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити