ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

ПІВДЕННА АМЕРИКА

 

Клімат

Розташування значної частини Південної Америки в екваторіальних і тропічних широтах забезпечує надходження на її територію величезної кількості сонячного тепла — від 120 до 160 ккал на 1 см2. Це зумовлює високі показники температур та їхні незначні коливання протягом року на рівнинних просторах материка, за винятком його південної частини, яка перебуває у відносній близькості до Антарктиди і розташована в помірних широтах. Пасатна циркуляція має важливе значення для забезпечення рівнинної частини материка вологою.

Найважливішим кліматичним кордоном на південноамериканському континенті є Анди. Безперервний гірський бар’єр відокремлює тихоокеанські повітряні маси від атлантичних, і це чітко проявляється у відмінності клімату західних і східних схилів гір.

Більша частина території Південної Америки розташована в екваторіальному, субекваторіальному, тропічному та субтропічному кліматичних поясах. Тільки південь материка лежить у помірному поясі. На відміну від Африки, усі кліматичні пояси, крім субекваторіального, змінюють один одного тільки в напрямку на південь від екватора.

Високогірний клімат Анд надзвичайно різноманітний. Формування кліматичних поясів залежить як від географічної широти, так і висоти місцевості над рівнем моря.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.