Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

ПІВДЕННА АМЕРИКА

 

Внутрішні води

Тут протікають найбільші річки Землі — Амазонка, Парана, Сан-Франсиску, Оріноко.

Більшість річок мають дощове живлення, лише деякі річки одержують воду за рахунок танення снігу й льоду в горах.

Амазонка (6448 км) — найповноводніша річка світу, має найбільший річковий басейн у світі. Бере початок у Перуанських Андах із головного свого витоку — річки Мараньйон. Ширина русла Амазонки в середній течії становить 5 км, у нижній — 80 км, а в гирлі досягає 320 км.

Інші великі річки Південної Америки — Парана й Оріноко — на відміну від Амазонки, мають яскраво виражену сезонність стоку.

Протікаючи в Андах, перетинаючи плоскогір’я, річки Південної Америки утворюють численні пороги й водоспади. На одній із приток річки Оріноко розташований найвищий водоспад світу — Анхель (1054 м), а на притоці Парани утворився найпотужніший водоспад світу — Ігуасу (72 м).

Озер у Південній Америці досить небагато. Найбільшим озером материка є озеро-лагуна тектонічного походження Маракайбо. У Центральних Андах у западині на висоті 3812 м розташоване найбільше з високогірних озер світу — Тітікака.

Незважаючи на значну висоту Анд, льодовики не мають тут значного поширення.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.