Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

 

Загальна характеристика

Площа: 24,2 млн. км2 (III місце у світі).

Населення: 507 млн. осіб (III місце у світі).

Довжина берегової лінії: 60 тис. км (II місце у світі).

Середня висота над рівнем моря: 720 м (III місце у світі).

Найвища точка: г. Мак-Кінлі (6194 м).

Найнижча точка: Долина Смерті (-86 м).

 

Головні риси географічного положення та берегової лінії:

• розташована в Північній і Західній півкулях, витягнута в напрямку від полярних широт майже до екватора;

за формою нагадує трикутник, спрямований своєю основою на північ. Основна частина материка розташована між Північним тропіком та Північним Полярним колом;

• крайні точки: північна — мис Мерчісон — 71°50' пн. ш. і 94°45' зх. д., південна — мис Мар’ято — 7° 12' пн. ш. і 80°52' зх. д., східна точка — мис Сент-Чарльз — 52°24' пн. ш. і 55°40’ зх. д., західна — мис Принца Уельського — 65°35' пн. ш. і 168°05' зх. д.

• береги материка омивають води трьох океанів: Атлантичного, Північного Льодовитого й Тихого. Берегова лінія дуже розчленована; моря: Карибське, Берингове, Бофорта, Баффіна. Затоки: Гудзонова, Мексиканська, Каліфорнійська, Аляска. Найбільші острови: Ґренландія, Канадський Арктичний архіпелаг, Ньюфаундленд, Великі та Малі Антильські, Алеутські. Півострови: Лабрадор, Флорида, Юкатан, Каліфорнія, Аляска. Течії: Гольфстрім, Лабрадорська, Каліфорнійська.

• Північна Америка з’єднується з Південною Америкою Панамським перешийком, від Євразії відокремлена Беринговою протокою.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.