ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

 

Загальна характеристика

Площа: 24,2 млн. км2 (III місце у світі).

Населення: 507 млн. осіб (III місце у світі).

Довжина берегової лінії: 60 тис. км (II місце у світі).

Середня висота над рівнем моря: 720 м (III місце у світі).

Найвища точка: г. Мак-Кінлі (6194 м).

Найнижча точка: Долина Смерті (-86 м).

 

Головні риси географічного положення та берегової лінії:

• розташована в Північній і Західній півкулях, витягнута в напрямку від полярних широт майже до екватора;

за формою нагадує трикутник, спрямований своєю основою на північ. Основна частина материка розташована між Північним тропіком та Північним Полярним колом;

• крайні точки: північна — мис Мерчісон — 71°50' пн. ш. і 94°45' зх. д., південна — мис Мар’ято — 7° 12' пн. ш. і 80°52' зх. д., східна точка — мис Сент-Чарльз — 52°24' пн. ш. і 55°40’ зх. д., західна — мис Принца Уельського — 65°35' пн. ш. і 168°05' зх. д.

• береги материка омивають води трьох океанів: Атлантичного, Північного Льодовитого й Тихого. Берегова лінія дуже розчленована; моря: Карибське, Берингове, Бофорта, Баффіна. Затоки: Гудзонова, Мексиканська, Каліфорнійська, Аляска. Найбільші острови: Ґренландія, Канадський Арктичний архіпелаг, Ньюфаундленд, Великі та Малі Антильські, Алеутські. Півострови: Лабрадор, Флорида, Юкатан, Каліфорнія, Аляска. Течії: Гольфстрім, Лабрадорська, Каліфорнійська.

• Північна Америка з’єднується з Південною Америкою Панамським перешийком, від Євразії відокремлена Беринговою протокою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.