Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

Геологічна будова, рельєф, корисні копалини

Найдавніші ділянки земної кори материка належать до Північноамериканської платформи, яка займає північну і центральну частини материка. Унаслідок зіткнення з Тихоокеанською літосферною плитою в мезозої відбулося стискання західних окраїн материка, що супроводжувалося активним вулканізмом і підняттям території. Це привело до виникнення величезної складчастої області.

На північному сході платформи давні кристалічні породи виходять на поверхню у вигляді Канадського щита.

За будовою поверхні на материку можна виділити три частини: північну і центральну, зайняту рівнинами, на сході розташовані гори Аппалачі, а на заході — гірська система Кордильєр.

У північно-західній частині материка Кордильєри сягають своїх максимальних висот. Тут розташована гора Мак-Кінлі (6194 м) — найвищої точки Кордильєр і Північної Америки.

Гори Аппалачі на сході материка складаються із середньовисотних хребтів, плоскогір’їв і плато, мають положисті схили, округлі вершини. Вищою точкою є гора Мітчелл (2037 м).

Північна Америка дуже багата на корисні копалини.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити