ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 9. ПІВДЕННА АМЕРИКА, ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

 

Внутрішні води

Північна Америка багата на поверхневі і підземні води.

Територією материка протікає безліч великих річок. Річкова мережа добре розвинута, але розподілена нерівномірно. Більша частина річок належить до басейнів Атлантичного та Північного Льодовитого океанів. Річки басейну Північного Льодовитого океану протікають територією давнього зледеніння, через озера, і мають неширокі долини зі скелястими берегами і численними порогами. Річки мають переважно снігове живлення і надовго замерзають.

Річки басейну Тихого океану короткі, бурхливі, багатоводні, багаті на гідроенергію. Долини річок вузькі й глибокі. Танення снігів і льодовиків у горах підтримує високий рівень води, особливо в літній період.

Міссісіпі є однією з найдовших річок на Землі, найповноводнішою річкою Північної Америки. Маккензі є найбільшою річкою басейну Північного Льодовитого океану. Річки Колумбія та Колорадо належать до басейну Тихого океану, мають льодовикове живлення, гірський характер течії, повноводні влітку.

Озера Північної Америки характеризуються різноманітним походженням улоговин. Серед озер Північної Америки особливе місце посідають Великі озера — найбільший у світі прісноводний басейн.

Для Північної Америки характерним є сучасне зледеніння, загальна площа якого становить понад 2 млн. км2.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.