ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 10. ЄВРАЗІЯ

 

Геологічна будова, рельєф, корисні копалини

Основу тектонічної будови Євразії складають давні платформи. На відміну від інших материків їх кілька і належать вони до різних літосферних плит. Найдавнішими платформами є Східноєвропейська, Сибірська, Корейська, Південно-Китайська, Індостанська, Аравійська.

У результаті рухів Євразійської та інших літосферних плит у кайнозої утворилися велетенські пояси нової складчастості — Альпійсько-Гімалайський та Тихоокеанський.

Складна геологічна будова материка зумовлює різноманіття форм рельєфу. Тут розташовані найвищі гірські хребти на Землі, великі плоскогір’я й низовини, найглибші западини.

Складна геологічна будова Євразії також зумовила формування на її території покладів найрізноманітніших корисних копалин. Євразія посідає провідне місце у світі за запасами нафти та природного газу, руд кольорових металів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.