Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

МАТЕРИКИ

 

Тема 10. ЄВРАЗІЯ

 

Геологічна будова, рельєф, корисні копалини

Основу тектонічної будови Євразії складають давні платформи. На відміну від інших материків їх кілька і належать вони до різних літосферних плит. Найдавнішими платформами є Східноєвропейська, Сибірська, Корейська, Південно-Китайська, Індостанська, Аравійська.

У результаті рухів Євразійської та інших літосферних плит у кайнозої утворилися велетенські пояси нової складчастості — Альпійсько-Гімалайський та Тихоокеанський.

Складна геологічна будова материка зумовлює різноманіття форм рельєфу. Тут розташовані найвищі гірські хребти на Землі, великі плоскогір’я й низовини, найглибші западини.

Складна геологічна будова Євразії також зумовила формування на її території покладів найрізноманітніших корисних копалин. Євразія посідає провідне місце у світі за запасами нафти та природного газу, руд кольорових металів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.