ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 13. КЛІМАТИЧНІ УМОВИ ТА РЕСУРСИ. ВНУТРІШНІ ВОДИ ТА ВОДНІ РЕСУРСИ. ҐРУНТИ, РОСЛИННИЙ ПОКРИВ, ТВАРИННИЙ

 

Тваринний світ

Значні розміри рівнинної частини України, наявність Карпат і Кримських гір, Чорного і Азовського морів, велика кількість озер, водосховищ, річок зумовили багатство і різноманітність тваринного світу України. Це підтверджується наявністю на її території понад 100 видів ссавців, близько 360 видів птахів і 200 видів риб, 21 виду плазунів, 17 видів земноводних, 20 видів ракоподібних, 25 тис. видів комах тощо.

Фауністичні комплекси — це сукупність певних видів тварин, пов’язаних між собою, та типами рослин.

Основними в Україні є фауністичні комплекси лісів, степів, луків, водойм тощо.

Інтенсивне полювання та активізація господарської діяльності людини призвели до істотних змін видового складу тварин. Багато з них стають рідкісними і зникаючими, поповнюючи Червону книгу України, у якій вже нараховується кілька сотень видів тварин. Так, у ХУІ ст. зникли кулани, у ХУІІІ — тури і зубри, у ХІХ — росомахи і білки-летяги, тарпани (дикі коні), сайгаки. Із метою збереження та відновлення тваринного світу України в заповідних територіях проводяться заходи щодо акліматизації нових видів (плямистий олень, єнотоподібний собака, ондатра, нутрія, фазан,

товстолобик, білий амур тощо) та реакліматизації видів, що були раніше знищені (лось, дикий кабан, зубр, бобер, байбак тощо).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.